piątek, 15 lutego 2013

I jak tu się dogadać z rodzicami?
Heej :3

Pewnie większość z was zauważyłam że czasem trudno nam jest dogadać się z rodzicami. W wyniku dorastania w głowach mamy zupełnie inne rzeczy niż np. nauka. Ciągle chcemy być na komputerze , na dworze. Nie mamy ochoty uczyć się , czytać lektur , chodzić do szkoły. Chcemy robić to co nam się żywnie podoba. Ale na przeszkodzie stają rodzice którzy dają kary za złe zachowanie , karzą nam coś robić , chcą żebyśmy mieli dobre oceny a my? Buntujemy się. Ale rodzice nas kochają i chcą dla nas dobrze. My mamy inny tok myślenia i myślimy sobie że oni nas w ogóle nie rozumieją. Może czasem nie rozumieją ale takie jest życie. Trzeba się dostosować do tego jak jest.
Wpadłam na pomysł na ten post przez to że dostałam karę za to że wróciłam o 21:40 , ogólnie chodziło o to że nie wracam na wyznaczoną godzinę. I od razu zaczęły mnie nabierać myśli że rodzice mnie w ogóle nie rozumieją. Ale zrozumiałam to że chcą dla mnie jak najlepiej.
Oczywiście też zależy jakich kto ma rodziców. Niektórzy mają lajtowych którzy na wszystko pozwalają a inni takich którzy są surowi.
Ale oni po prostu się martwią ! :)
Niektórzy mają złe kontakty z rodzicami poprzez te bunty , muszę mieć tego czego oni chcą i nikt im nie może niczego zabronić.... Ale czy warto ?
4 komentarze:

 1. Masz całkowitą racje :) Rodzice czasami mnie wkurzają,ale wiem,że chcą dla nas jak najlepiej❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Też często nie mogę dogadać się z rodzicami. Czasami wydaje mi się, że oni nigdy nie byli młodzi ;)
  Ładne zdjęcia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też się często nie mogę dogadać ,ale z mamą.Bo tata to lajtowy jest :D. Najczęściej chodzi o oceny ;) Ale jak w wakacje często wracałam po 22 to nie mieli nic przeciwko :D .chyba,że czasem,ale ja to olewam.Robię i tak swoje,a oni mogą sobie tylko pogadać,pokrzyczeć itd :)

  OdpowiedzUsuń